Tetovanie - starostlivosť

 

Tetovanie je ranka vyplnená farbou, ktora sa vyhojí do jazvy. Správna starostlivosť o tetovanie je dôležitá pre pekné zahojenie tetovania. Doba hojenia záleží od rôznych faktorov, preto treba pri starostlivosti o tetovania pristupovať zodpovedne.

1. Ochrannú bandáž ak sa použije,  odstráňte po 2 až 6 hodinách, bandáž jemne odstránte a zľahka si očistite okolie tetovanie vlhkou servítkou, ak sa voda dostane na tetovanie, jemným priložením  servítky odsajte vlhkosť.

2.  Je vhodné ponechať  čerstvé  tetovanie  pár hodín v kľude,  nech  sa  ranka  trocha zacelí, potom je vhodné natrierať slabou vrstvou calciovým krémom (calcium                         ,

3. Tetovanie sa nesmie natierať príliš velkou vrstvou, pretože by mohlo dôjsť k zamokvaniu alebo výskytu jemných pupienkov, stačí úplne jemnú vrstvu hojivého krému jemne vklepkať a prebytocnú jemne vysať čistou servítkou. Krém obsahuje hojivé účinky a jemné natieranie zabraňuje tomu, aby sa tetovanie úplne nevysušilo, pretože nenatieraním tetovania môže dôjsť vysušeniu chrastičiek alebo šupiniek, ktoré sa vytvoria a môžu popraskať.

4. Počas hojenia sa vyvarujte kúpaniu, saune, soláriu a opaľovaniu aspoň 1  mesiac, vyvarujte sa náročných športových aktivít. 24 hodín pred a po tetovaní  nepoužívať alkoholické nápoje, počas hojenia je vhodné ich obmedziť. Pri sprchovaní  tetovanie nenamáčať, ak sa dostane na tetovanie trocha vody, stačí ju jemne odsať čistou servítkou.

5. Myslite prosím na to, že starnutím pokožky, UV žiarením, rýchlym úbytkom alebo príbytkom hmotnosti môže dôjsť k určitým zmenám na tetovaní, preto je vhodné používanie  pleťových krémov s obsahom vitamínu E.

6. Pri opaľovaní používajte  krém s čo najvyšším  UV faktorom. Najlepšie je tetovanie podľa možností vôbec slnku  nevystavovať.